kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz niejednokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w istocie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o innowacyjne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też znaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Comment

(0 Comments)